odwiedź i dołącz do nas

Facebook
Twitter
Blip

Europejski Kongres Gospodarczy laureatem konkursu "Śląskie na 5"

wnp.pl - 09-03-2012

Nagrodę w imieniu Wojciecha Kuśpika, prezesa Grupy PTWP, odebrała Agnieszka Jakubczyk, dyrektor działu promocji PTWP. Fot. Andrzej Wawok
Europejski Kongres Gospodarczy został nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu wojewody śląskiego "Śląskie na 5". Statuetkami nagradzane są zasłużone dla regionu osoby i instytucje oraz ważne inicjatywy.

Za najważniejsze wydarzenie gospodarcze województwa uznano odbywający się wiosną III Europejski Kongres Gospodarczy. To wydarzenie, którego organizatorem jest Grupa PTWP SA, w ciągu zaledwie trzech lat stało się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Środkowej. Szefem jego Rady Programowej jest przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. W tym roku Kongres odbył się w Katowicach w dniach 16-18 maja. Wzięło w nim udział 6 tys. gości, 900 panelistów, premierzy Polski, Węgier, Chorwacji i Czech, komisarze Unii Europejskiej, ministrowie, przedstawiciele biznesu i nauki.- To dla nas zaszczyt i powód do dumy, ale także zobowiązanie. Europejski Kongres Gospodarczy w ciągu zaledwie trzech lat stał się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Środkowej poświęconą kluczowym problemom i wyzwaniom europejskiej gospodarki - napisał Wojciech Kuśpik w liście do uczestników uroczystości wręczenia nagród wojewody.- Wybór Śląska i Katowic, gdzie Kongres się odbywa od swej pierwszej edycji, nie był przypadkowy; regionalny patriotyzm także był jedynie częścią naszej motywacji. Jako organizatorzy tego wydarzenia przede wszystkim doceniliśmy potencjał Śląska, skalę zmian, jakie wciąż się tu dokonują. Życie potwierdziło trafność tej oceny - zaznaczył prezes PTWP.Dodał, że EKG stało się ważnym elementem kształtującym nowy, nowoczesny wizerunek regionu.- Śląsk jest postrzegany - nie tylko przez uczestników Kongresu - jako gospodarcze centrum naszego kraju. Pozytywne reakcje wzbudza stan infrastruktury komunikacyjnej i dostępność regionu, szacunek gości budzi aktywność i energia mieszkańców, skala i tempo przeobrażeń społeczno-gospodarczej rzeczywistości - podkreślił Wojciech Kuśpik.Więcej konkursie i nagrodzonych.